Oferujemy Państwu nowoczesne i innowacyjne kotły Logiterm, producenta systemów grzewczych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Firma Logiterm to przedsiębiorstwo stosujące wspomagane komputerowo metody projektowania i produkcji, które umożliwiają wytwarzanie urządzeń o znakomitych parametrach użytkowych. Kotły Logiterm charakteryzują się znakomitym stosunkiem ceny do jakości oraz wysoką efektywnością. Sprawia to, że kotły CO dostarczane przez Logiterm pozwalają na obniżenie wydatków na ogrzewanie przy jednoczesnym spełnianiu wszystkich wymogów co do czystości spalin i obniżania emisji szkodliwych substancji. Wśród dostępnych modeli znajdują się urządzenia przystosowane do spalania biomasy i węgla, należące do klasy 5 oraz posiadające certyfikat EcoDesign. Jako dystrybutor kotłów Logiterm zaopatrujemy klientów w wysokiej klasy kotły CO na terenie Kielc oraz całego województwa świętokrzyskiego.

Kotły na pellet

Kotły na pellet produkowane przez Logiterm to sprzęt pozwalający na dostarczenie ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w wygodny dla użytkownika i bezpieczny dla środowiska sposób. Ich wydajność i efektywność w niczym nie ustępuje urządzeniom spalającym inne paliwa stałe lub gaz. Dzięki komfortowej i łatwej w użyciu automatyce sterującej pracą pieca na pellet czynności związane z obsługą systemu ogrzewania są bardzo ograniczone. Dobrej jakości pellet jest w stanie dostarczyć dużej ilości ciepła, a jednocześnie nie brudzi, nie pyli i jest bardzo przyjazny w użytkowaniu. Kotły na pellet dzięki spalaniu biomasy przyczyniają się do poprawy jakości powietrza.

Firma Logiterm oferuje kotły na pellet o mocach od 11 do 64 kW. Tak szeroki przedział dostępnych mocy pozwala na dobór urządzenia odpowiedniego do budynków o bardzo różnej powierzchni.

Kotły Ekopellet i Minipellet są dostępne z zasobnikami i podajnikami paliwa, które mogą być umieszczone z różnej strony urządzenia. Modele Minipellet są dostępne z zasobnikiem zamontowanym na górze, co pozwala na maksymalną oszczędność miejsca i daje możliwość zmieszczenia kotła grzewczego nawet a najmniejszej kotłowni. Zarówno modele Ekopellet, jak i Minipellet są kotłami 5 klasy i mają certyfikat EcoDesign.

Kotły na ekogroszek

Kotły na ekogroszek wytwarzane przez firmę Logiterm pozwalają na ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego spalanie węgla. za sprawą swojej konstrukcji urządzenia umożliwiają całkowite wykorzystanie opału, dzięki optymalnej, wysokiej temperaturze. Kotły na ekogroszek Logiterm osiągają bardzo wysoką sprawność sięgającą 95%. Są wyposażone w duży zasobnik opału oraz zautomatyzowany podajnik. Kotły na ekogroszek Logiterm należą do kotłów 5 klasy i mają certyfikat EcoDesign. Można je kupić w różnych wersjach – do 16 do 32 kW.

Kotły CO z podajnikiem automatycznym

Urządzenia dostarczane przez Logiterm to kotły CO z podajnikiem automatycznym. Dzięki zastosowaniu pojemnych zasobników opału i zautomatyzowanych podajników bieżącą pracę pieców kontroluje skomputeryzowany sterownik. Dba on o dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa i powietrza oraz sprawdza efektywność pracy pieca, utrzymując ustawioną przez użytkownika temperaturę. Kotły CO z podajnikiem automatycznym, zarówno w przypadku pelletu, jak i ekogroszku dostarczają opał bezpośrednio z zasobnika do palnika urządzenia. Użytkownik musi jedynie zadbać o uzupełnianie zasobnika oraz o sukcesywne odpopielanie.

Kotły klasy 5 oraz certyfikat EcoDesign

Urządzenia dostarczane przez firmę Logiterm są kotłami klasy 5 oraz posiadają certyfikat EcoDesign. Oznacza to, że spełniają wszystkie aktualnie obowiązujące wymagania dotyczące ochrony środowiska i czystości spalin, a także są w pełni przygotowane na regulacje, które zaczną obowiązywać w Unii Europejskiej od 2020 roku.

Kotły

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz nasz aktualny katalog.