Pellet Lider Plus 6 mm

Pellet Lider Plus pakowany w worki po 15 kg.

Na palecie 70 worków (1050 kg).

Średnica 6 mm

Kaloryczność 4,8 kWh/kg

Wilgotność maksymalna <10%

Znikoma zawartość popiołu < 0,7%

Pellet Standard 6 mm

Pellet Standard pakowany w worki po 15 kg.

Na palecie 67 worków (1 tona).

Średnica 6 mm

Kaloryczność ok. 18 MJ/kg

Wilgotność maksymalna <10%

Znikoma zawartość popiołu < 0,7%

Pellet Olczyk 6 mm

Certyfikowany pellet Olczyk pakowany w worki po 15 kg

Na palecie 70 worków (1050 kg).

Średnica 6 mm

Kaloryczność około 18400 kJ/kg (ok. 5,3 kWh)

Wilgotność maksymalna tylko 4%

Znikoma zawartość popiołu około 0,3%

Pellet Lubelski 6 mm

Pellet Lubelski pakowany w worki po 15 kg..

Na palecie 67 worków (1 tona).

Średnica 6 mm

Kaloryczność ok. 18 kJ/kg

Wilgotność maksymalna <10%

Znikoma zawartość popiołu <1%

Pellet drzewny to w pełni ekologiczne, tanie i wydajne paliwo do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza wysoką kalorycznością, niską wilgotnością oraz bardzo niewielką zawartością popiołu pellet drzewny bardzo dobrze nadaje się do użytku w piecach CO z podajnikami automatycznymi. Dobra spoistość poszczególnych brykietów, jednolite wymiary i pakowanie w wygodne i poręczne worki sprawiają, że pellet jest bardzo łatwy w użyciu. Uzupełnianie zasobnika nie powoduje pylenia, pomieszczenie kotłowni pozostaje więc czyste i może być wykorzystywane również do innych celów.

Ekologiczne ogrzewanie domu

Pellet pozwala na w pełni ekologiczne ogrzewanie domu czy budynku użytkowego. Pellet pozyskiwany z drewna jest dobrym sposobem wykorzystania biomasy. Umożliwia spożytkowanie tych fragmentów roślin, których nie można użyć w inny sposób. Daje także możliwość spalania gatunków, które są specjalnie hodowane na potrzeby energetyki. Zarówno rośliny energetyczne, jak np. topola lub wierzba, jak i odpady poprodukcyjne, m.in. trociny uzyskiwane w tartakach są w pełni wartościowymi źródłami energii o dużej kaloryczności. Dodatkową ich zaletą jest to, że są w pełni odnawialne, a ich spalanie poza dostarczaniem ciepła jest jednocześnie formą utylizacji odpadów z różnych gałęzi przemysłu drzewnego.

Pellet sosnowy

Pellet sosnowy oferowany przez naszą firmę ma kaloryczność na poziomie około 19 kJ/kg. Jest bardzo dobrej jakości, gdyż do jego produkcji są używane wyłącznie trociny powstające w stolarniach przy obróbce drewna. Nie wykorzystujemy trocin i fragmentów drewna powstających przy ścince, więc sprzedawany przez nas pellet nie zawiera piachu, ani żadnych innych zanieczyszczeń.

Dostarczany przez nas pellet sosnowy jest dobrze wysuszony, a wszystkie brykiety spoiste i jednorodne. Nasz pellet spala się bardzo dokładnie, a powstająca ilość popiołu jest bardzo mała. Za sprawą dobrego składu i starannej produkcji kupowany w naszej firmie pellet nie zanieczyszcza nadmiernie pieca, nie powoduje powstawania trudnych do usunięcia spieków, ani nie wydziela przykrego zapachu.

Pellet sosnowy sprzedawany przez Neopellet jest dostępny w workach o wadze 15 kg. Oferujemy pellet w dwóch wielkościach granulek: 6 i 8 mm. Nasz pellet nie zawiera żadnych chemicznych dodatków niebezpiecznych dla zdrowia. Worki są dobrze zamknięte, opałowi nie grozi więc zawilgocenie, ani uszkodzenia mechaniczne. Dodatkową zaletą korzystania z pelletu sosnowego jest to, że powstający popiół można wykorzystać jako nawóz.

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO OGRZEWAĆ NASZYM PELLETEM.

Dostawa na terenie woj. Świętokrzyskiego. Koszty ustalane są indywidualnie w zależności od odległości.