Pellet drzewny

parallax background

Pellet drzewny to w pełni ekologiczne, tanie i wydajne paliwo do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza wysoką kalorycznością, niską wilgotnością oraz bardzo niewielką zawartością popiołu pellet drzewny bardzo dobrze nadaje się do użytku w piecach CO z podajnikami automatycznymi. Dobra spoistość poszczególnych brykietów, jednolite wymiary i pakowanie w wygodne i poręczne worki sprawiają, że pellet jest bardzo łatwy w użyciu. Uzupełnianie zasobnika nie powoduje pylenia, pomieszczenie kotłowni pozostaje więc czyste i może być wykorzystywane również do innych celów.

Ekologiczne ogrzewanie domu

Pellet pozwala na w pełni ekologiczne ogrzewanie domu czy budynku użytkowego. Pellet pozyskiwany z drewna jest dobrym sposobem wykorzystania biomasy. Umożliwia spożytkowanie tych fragmentów roślin, których nie można użyć w inny sposób. Daje także możliwość spalania gatunków, które są specjalnie hodowane na potrzeby energetyki. Zarówno rośliny energetyczne, jak np. topola lub wierzba, jak i odpady poprodukcyjne, m.in. trociny uzyskiwane w tartakach są w pełni wartościowymi źródłami energii o dużej kaloryczności. Dodatkową ich zaletą jest to, że są w pełni odnawialne, a ich spalanie poza dostarczaniem ciepła jest jednocześnie formą utylizacji odpadów z różnych gałęzi przemysłu drzewnego.

Pellet sosnowy

Pellet sosnowy oferowany przez naszą firmę ma kaloryczność na poziomie około 19 kJ/kg. Jest bardzo dobrej jakości, gdyż do jego produkcji są używane wyłącznie trociny powstające w stolarniach przy obróbce drewna. Nie wykorzystujemy trocin i fragmentów drewna powstających przy ścince, więc sprzedawany przez nas pellet nie zawiera piachu, ani żadnych innych zanieczyszczeń.

Dostarczany przez nas pellet sosnowy jest dobrze wysuszony, a wszystkie brykiety spoiste i jednorodne. Nasz pellet spala się bardzo dokładnie, a powstająca ilość popiołu jest bardzo mała. Za sprawą dobrego składu i starannej produkcji kupowany w naszej firmie pellet nie zanieczyszcza nadmiernie pieca, nie powoduje powstawania trudnych do usunięcia spieków, ani nie wydziela przykrego zapachu.

Pellet sosnowy sprzedawany przez Neopellet jest dostępny w workach o wadze 15 kg. Oferujemy pellet w dwóch wielkościach granulek: 6 i 8 mm. Nasz pellet nie zawiera żadnych chemicznych dodatków niebezpiecznych dla zdrowia. Worki są dobrze zamknięte, opałowi nie grozi więc zawilgocenie, ani uszkodzenia mechaniczne. Dodatkową zaletą korzystania z pelletu sosnowego jest to, że powstający popiół można wykorzystać jako nawóz.

Pellet słonecznik

Nasza oferta obejmuje również agropellet w postaci pelletu słonecznikowego. Są to brykiety powstające z łupin słoneczników, wytwarzane taką samą metodą jak pellet drzewny. Pellet słonecznikowy ma kaloryczność zbliżoną do peletu sosnowego, czyli ok. 19 MJ/kg, nieco większą zawartość popiołu sięgającą 4% i wilgotność około 9%. Popiół z pelletu słonecznikowego również może być używany jako nawóz, ze względu na zawartość azotu. Dużą zaletą pelletu słonecznikowego jest niższa cena i możliwość wykorzystywania w piecach z podajnikami automatycznymi.

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO OGRZEWAĆ NASZYM PELLETEM.

Dostawa na terenie woj. Świętokrzyskiego. Koszty ustalane są indywidualnie w zależności od odległości.